“החיילים והנוער הם הכוח שלי”

אל”מ (מיל’) דודו גלבוע נפצע קשה בצבא, אך התעקש לחזור ולשרת • כשהשתחרר יזם פרויקט אישי, שבמסגרתו הוא עובר עם בני נוער במצוקה בבסיסים ומחלק חבילות לחיילים • “העשייה והנתינה עושות אותי מאושר”

// שלומי דיאז
צילום: יהושע יוסף

הוא נע ברחבי הארץ כשמטרה עיקרית מול עיניו – נתינה לחיילים. ללא הפסקה, בוקר וערב ואפילו בלילה. בשנים האחרונות אף צירף אליו לעשייה עשרות נערים ונערות, חלקם במצוקה, אחרים עם צרכים מיוחדים, המשתלבים בפעילות העניפה.

אל”מ (מיל’) דודו גלבוע (70) משמש בהתנדבות יו”ר מרחב מרכז ומנהל סניף המתנדבים במודיעין של “יחד למען החייל”- הגוף המאוחד של קרן לב”י והאגודה למען החייל. גלבוע, ממקימי סיירת חרוב, נפצע קשה ביום הולדתו ה־21, בעת שדרך על מוקש בעת פעילות מבצעית. הוא התנייד במשך שנתיים בכיסא גלגלים ובזכות ניתוח שעבר והרבה עבודה קשה, הצליח לשוב וללכת בכוחות עצמו (עם תותב). למרות הפגיעה, הוא חזר לשירות במלחמת יום הכיפורים כחובש בחטיבת הצנחנים, ונפצע שוב – פציעה שגם איתה הוא מתמודד עד היום.

אבל הפציעות רק הניעו אותו לרצות ולסייע לחיילים אחרים. לפני כ־20 שנה החל גלבוע ליזום פעילות במודיעין למען חיילי צה”ל והגיע בעצמו לבסיסים ומוצבים בכל הגזרה סביב העיר – לעיתים מלווה בתושבים, לעיתים בבני נוער – כדי לחלק חבילות ובהן כל טוב שאסף מחנויות שנרתמו לסייע.

“הנתינה והעשיה עושות אותי מאושר”, אומר גלבוע, “אני מקדיש מזמני לטובת החיילים אבל גם לטובת נערים ונערות שזקוקים לנו ומשולבים בעשייה שלנו. כל הזמן אני מעודד אותם ודוחף קדימה, אומר להם שהכל אפשרי ושהחיים הטובים רק מחכים להם מעבר לדלת”.

לדבריו, “בשבילי זה עולם ומלואו לראות את החיילים שאליהם אנחנו מגיעים, וכמובן בני הנוער שאיתם אנו פועלים שמחייכים פתאום ומאמינים שוב בעצמם”.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!