“השליחות שלי: לעזור לכם לראות”

לורנט לוי מחלק אלפי זוגות משקפיים ומכשירי שמיעה לנזקקים ולניצולי שואה

// יורי ילון
// צילום: אורן בן חקון

העיניים של לורנט לוי מאירות בשעה שהוא מתאר את מפעל החסד שאותו הקים בירושלים – יוזמה פרטית שבמסגרתה הוא מעניק תמורת תשלום סמלי רבבות זוגות משקפיים ואלפי מכשירי שמיעה לאלה שאין ביכולתם לרכוש.

לוי בן ה־51 עלה עם משפחתו לישראל מצרפת ב־2005, לאחר שעשה חיל בעסקי האופטיקה עם חנות קטנה סמוך לפריז והפך להצלחה מסחררת. כיום הרשת שלו היא מעצמה כלכלית המונה 530 סניפים ברחבי העולם.

לצד התפתחות רשת האופטיקה שלו, לוי החל ללמוד תורה ותלמוד, שעיקריהם מנחים אותו בחייו. “המטרה שלי היא לגדל את הילדים שלי כאן כי תורה ללא ארץ ישראל היא דבר חסר ואין ארץ בלי תורה. למדתי מההורים שלי תמיד לתרום לחברה שבה אני נמצא”.

את פעילותו בארץ החל בירושלים בפרויקט עבור תלמידים המתקשים בלימודים בשל בעיות ראייה וחילק 20 אלף זוגות משקפיים.

עמותת אופטיקל סנטר של לוי מסייעת גם לנכים ולניצולי שואה ומעניקה תמורת תשלום סמלי מכשירי שמיעה חדישים ומתקדמים למבוגרים. “מי שאין לו אפשרות לקנות מכשיר שמיעה מתקשה להיות בקשר עם הסביבה”, הוא מסביר.

התרומה של לוי לא מסתכמת במשקפי ראייה ובמכשירי שמיעה. לפני כמה שנים החליט להקים את כיכר המוזיקה בירושלים. “כל אחד הוא שליח בדרך שלו עם הכלים שהוא קיבל. השליחות שלי היא לעזור לאנשים לראות ולשמוע, לחבר את עם ישראל ולהעמיק מבחינה רוחנית. חשוב לראות את הטוב שיש באדם אחר. אני מרגיש שאני עושה תיקון עולם עם מה שהקדוש ברוך הוא נתן לי”.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!