“רק טלפון אחד ואנחנו מתייצבים”

נאור צימרמן הקים בימי צוק איתן מערך סיוע לחיילים • מאז, קבוצת המתנדבים שלו לא מפסיקה לעזור • 70 ישראלים שנעים להכיר – כתבה אחרונה בסדרה

// גדי גולן
// צילום: דודו גרינשפן

אהבה עזה – ההחלטה הטובה ביותר שתוכל לקבל היא לתת”. עם הסלוגן הזה, שאומר לא מעט על ארגון ההתנדבות שהקים עם רעייתו ומפיץ בכל רחבי הארץ את תורת ההתנדבות במעשים, נאור צימרמן מהיישוב נגוהות שבהר חברון רואה ברכה רבה במעשיו.

“אני מאושר כל בוקר מחדש כשאני קם עם אשתי ומשפחתי, ועושה עוד ועוד למען הזולת, בעיקר למען חיילי צה”ל. אין מאושר ממני לראות חיוך של חייל בודד, חייל נזקק, חייל ששימחת אותו בדברים קטנים. בשבילי זה לא רק פרויקט למען חיילי צה”ל, אלא למען כלל עם ישראל”. הפרויקט הוקם בימי מבצע צוק איתן, ומטרתו היתה לדאוג לחיילים הנלחמים בעזה. המיזם גדל עם השנים, וכיום נאור מפעיל ארגון שדואג לחיילים בכל רחבי הארץ: הוא ומערך המתנדבים שלו מחלקים אוכל וממתקים, בגדים חמים, הפתעות לימי ההולדת, מארחים חיילים בודדים ועוד.

כבר במהלך מבצע “שובו אחים”, חילקה קבוצת מתנדבים בהנהגתו דברים טובים לחיילים ולשוטרים שחיפשו אחר הנערים. במבצע צוק איתן, שהחל לאחר רציחתם של השלושה, צברה הפעילות תאוצה.

שמו של נאור וצבא המתנדבים שלו הגיע לאוזניהם של רבים. כך למשל בפסח האחרון היו ידיהם של המתנדבים מלאות בעבודה. “כמעט כל הקצינים בגזרת חברון מכירים אותי ואת הפרויקט שלנו. מספיק טלפון אחד, ואנחנו מתייצבים אצלם עם כל הטוב שיש לנו להציע. התחלנו גם לדאוג לאירועי שמחות, למשל לחיילים שמתחתנים תוך כדי שירות וידם אינה משגת לעשות אירוע כמו שצריך”.

לאחרונה החל נאור להרצות בפני בני נוער ותלמידים על ערך ההתנדבות והנתינה למען האחר. “אני מאושר שהפרויקט מצליח. הסיפור שלי הוא סיפור של אזרח שרואה כמה טוב וכמה עוצמה ונתינה יש בעם ישראל”.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!